Share
Tweet
Pin
Email
Share
Share
Share

Antalya'da 48Saat

  • 14/04/2021

İlk gün

Güne zengin, yeşil ve zengin bir peynir çeşidiyle başlayın. Çünkü biraz yorulabilirsin. İlk durak Kaleiçi olsun. Kaleiçi'ne Hadrian Kapısı'ndan girin ve girdiğiniz yöne doğru ilerleyerek Kaleiçi'nin dar sokaklarını ve özgün mimarisini inceleyin. Sonraki hedef Marina. Bir tekneye atlayın, soğuk bir içecek alın ve kayalıkları izleyin. Tekne Aşağı Düden Şelalesi'ne ulaştığında fotoğraf çekmeyi unutmayın. Tekne turu bittiğinde öğle yemeği vakti gelecek. Kaleiçi'ndeki şirin restoranlardan birini tercih edebilirsiniz.

Öğle yemeğinden sonraki durak Perge Antik Kenti olabilir. Perge, son derece geniş bir alan üzerine inşa edilmiş ve onlarca tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Yani Perge'nin tadını çıkarmak biraz zaman alacak. Ve hava sıcaksa, daha sonra soğumanız gerekecek. Antalya'da serinlemek için onlarca seçenek var. Bunlardan biri Perge yakınlarındaki Lara Plajı. Öğleden sonrayı Lara'nın altın kumsallarında geçirin, yorgunluğunuzu atın. Akşam yemeği için bir deniz ürünleri restoranı tercih edebilirsiniz. Çünkü Antalya'daki deniz mahsulleri restoranları size tuzda pişirilmiş lezzetli Lagos Balığı sunabilir. Lagos'u tatmadan Antalya'dan ayrılmayın.

İkinci gün

İkinci güne erken başlayın. Çünkü gün doğumundan önce Kemer'de Tahtalı Dağı'nın zirvesine çıkan teleferiğe binebilir ve 2.365 metre rakımda Tahtalı Dağı'nın muhteşem zirvesinde yeni günü karşılayabilirsiniz. Bu deneyimin ömür boyu aklınızda kalacak ve size bir hatıra olarak eşlik edeceğinden emin olabilirsiniz. Başka bir deyişle, inanılmaz derecede erken uyanmaya değer. Tekrar deniz seviyesine ulaştığınızda Olympos Antik Kenti çok uzak olmayacak. Antik kent yolu üzerinde köy kahvaltısı yapabileceğiniz şirin mekanlar bulunuyor. Onları değerlendirebilirsiniz. Daha sonra şehre girin ve antik kenti keşfederek denize doğru devam edin. Yorulursanız yolunuzun sonunda eşsiz bir plaj sizi bekliyor olacak.

Öğle yemeği için Olympos yakınlarındaki Çıralı'da bulunan butik restoranlara gidebilirsiniz. Her biri size kendi lezzetli seçeneklerini sunacak. Bundan sonra biraz daha batıya doğru gidebilirsiniz. Bir sonraki destinasyon Antalya'nın sakin ve şirin ilçesi Kaş. Tabii Kaş'a geldiğinizde tekne turuna katılmalısınız. Limandan bir tekne seçin, atlayın ve turkuaz denizin en berrak olduğu koyu bulmaya çalışın. Kekova Adası'nın kuzey kıyılarına da gitmeyi unutmayın. Çünkü denizin birkaç metre altında olmasına rağmen çıplak gözle görülebilen antik eserlerden büyüleneceksiniz. O eski zenginliği korumak için Kekova Adası'na çok yakın denize girmek pek mümkün değil ama pek çok sakin koy göreceksiniz. Bunlardan birini seçin ve Akdeniz'de serinleyin. Limana döndüğünüzde muhtemelen akşam yemeği vakti gelecek. Kaş'ın büyüleyici sokaklarında en sevdiğiniz müzikleri çalan butik restoranlardan birini seçin. Sıcak havalarda güzel müzikler eşliğinde sakin bir akşamın tadını Kaş'ta çıkarın!